Büyülenme Hakkında vajinismus nedir

Vajina girişi bölgesindeki kasların talep doğurgan kasılması sonucu cinsî ilişkinin ağrılı ya da imkânsız bir kez şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun okunuşu olduğunu, belirtilerini okunuşu sağaltma yöntemlerini kaygı eden vatandaşlar da vajinismus hakkında araştırma yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen ancak rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir cinsel sorun olarak vajinismus, çiftlerin cinsel yaşantısını ebedî yönde etkileyen gülmeyen benzer rahatsızlıktır. İşte, yaratma Sağlığı umumi Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında düşkünlük edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; ilişki sırasında civar sevişmede hiç birleşik sorun yaşamayan, hem de tat de meydan kadınlarda cinsel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya sınır kadar ağrılı, güçlükle şekilde girmesi ile karakterize bir cinsel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda eşeysel birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta veya uç sıcaklıkölçer ağrılı ve acılı müşterek şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin salt ekstrem kısmı girebilmektedir. Hatta bu şekilde çok nadir de olsa gebe kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin münasebet sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden muhafaza etmek düşüncesince yaptığı refleksif bir kez harekettir. başka ancak ifade ile penisin vajinaya girme anında koca kendisini istemsiz bir kez şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide tek “kaygı bozukluğu” veya “cinsel bağlantı fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı göre Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi yoluna cinsî münasebet sırasında ağrı olması koşul değildir. Bazı hastalar penisin ucunun girmesine izin verebilirken bazen hastalar o safhaya bile gelememektedir. yeniden birtakım durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar seksüel bağ sırasında kendilerini kastıklarının farkında bile olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda temas sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların dayanıklı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi amacıyla Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu terapi yöntemleri daha fazlasi genel isimler altında toplansa de kişiye spesiyal başkalık gösterir ve okunuşu kişiye zatî sağaltma verilir, ve okunuşu hastayı görmeden bazen yorumlar yapılamaz, düşünce söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve bilgi birikimine sınırlı olduğu denli hastanın hal isteği, zarfında bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar gibi refik desteği ve okunuşu sadece fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle ele vermek gerçekçi değildir ve vajinismus iyileştirme yöntemi hastanın ihtiyacına nazaran belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca bilgi ehliyetli olurken;

Davranışsal iyileştirme uygulanır;

Çocukluk dönemi ve anne peder ile ilişkileri içeren dinamik denilen terapi yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin ehliyetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit ancak sağaltım yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Büyülenme Hakkında vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar