En iyi Tarafı vajinismus nedir

Kadın cinsel organı ağız kısmı çevresindeki kas dokusunun talep kadın kasılması sonucu cinsî ilişkinin ağrılı evet da imkânsız müşterek şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun neden olduğunu, belirtilerini okunuşu tedavi yöntemlerini tasa eden vatandaşlar da vajinismus üzerine taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen ancak rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren aynı cinsî dert olarak vajinismus, çiftlerin cinsî yaşantısını ebedî yönde etkileyen gülmeyen tek rahatsızlıktır. İşte, Halk Sağlığı nesne) Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında heves edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; ilişki sırasında karşı sevişmede hiç müşterek sorun yaşamayan, ayrıca beğeni bile düzlük kadınlarda eşeysel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut bitimi sıcaklıkölçer ağrılı, güçlükle şekilde girmesi ile karakterize birleşik cinsel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda eşeysel birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta yahut sınır aşama ağrılı okunuşu kederli benzer şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen okunuşu vajinaya penisin ancak uç kısmı girebilmektedir. ayrıca bu şekilde fazla seyrek de olsa aylı kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin münasebet sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden esirgemek hakkında yaptığı refleksif birleşik harekettir. özge müşterek ifade ile penisin vajinaya girme simultane insan kendisini istemsiz ancak şekilde tepke olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide eş “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel münasebet fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı hakkında Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi için eşeysel temas sırasında ağrı olması şart değildir. bazen hastalar penisin ucunun girmesine ruhsat verebilirken birtakım hastalar o safhaya üstelik gelememektedir. gene kimi durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar cinsî temas sırasında kendilerini kastıklarının farkında birlikte olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda bağlantı sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların katı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi özgü Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar okunuşu tedavi yöntemleri nesne) isimler altında toplansa bile kişiye özel ayrımlılık gösterir ve de kişiye özel terapi daha fazlasi verilir, ve okunuşu hastayı görmeden birtakım yorumlar yapılamaz, düşün söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, ve bilgi birikimine kapalı olduğu derecede hastanın çözüm isteği, ortamında bulunduğu içtimai ve kültürel koşullar gibi hayat arkadaşı desteği okunuşu okunuşu bir çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle geçerli olmak gerçekçi değildir okunuşu vajinismus terapi yöntemi hastanın ihtiyacına nazaran belirlenir,

Bazı hastalarda yalnızca vukuf yeterli olurken;

Davranışsal iyileştirme uygulanır;

Çocukluk dönemi ve valide ata ile ilişkileri içeren hareketli denilen tedavi yöntemi uygulanır;

Hipnoz ve telkin ehliyetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise karma yalnız sağaltım yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “En iyi Tarafı vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar