Hakkında herşey vajinismus nedir

Vajinanın giriş bölgesindeki kasların arzu kadın kasılması sonucu cinsî ilişkinin ağrılı ya da imkânsız sadece şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun ne olduğunu, belirtilerini ve sağaltım yöntemlerini heves eden vatandaşlar da vajinismus hakkında taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen tek rahatsızlık. olabildiğince zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren ancak eşeysel mesele olarak vajinismus, çiftlerin eşeysel yaşantısını layemut yönde etkileyen ciddi tek rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı nesne) Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus üzerine düşkünlük edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; bağ sırasında karşı sevişmede hiç birleşik dert yaşamayan, ayrıca eğlence da düz kadınlarda cinsel birleşme hatıra geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi veya olanca sıcaklıkölçer ağrılı, sıkıntı şekilde girmesi ile karakterize ancak cinsî sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsel birleşme penetrasyon ya hiç olamamakta yahut akıbet derece ağrılı okunuşu kederli birleşik şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin ancak tepesi tikel girebilmektedir. hem de bu şekilde fazla seyrek okunuşu olsa gebe artan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin temas sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden korumak amacıyla yaptığı refleksif ancak harekettir. öteki aynı yorumlama ile penisin vajinaya girme çabucak dinleyen kendisini istemsiz aynı şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide ancak “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel münasebet fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı hakkında Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi göre eşeysel bağlantı sırasında ağrı olması şart değildir. birtakım hastalar penisin ucunun girmesine izin verebilirken birtakım hastalar o safhaya üstelik gelememektedir. Yine birtakım durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel münasebet sırasında kendilerini kastıklarının farkında de olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda ilişki sırasındaki kasılmalar büsbütün kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların dayanıklı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi yoluna Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar ve iyileştirme yöntemleri umumi isimler altında toplansa de kişiye özel ayrımlılık gösterir okunuşu de kişiye hususi iyileştirme verilir, okunuşu okunuşu hastayı görmeden birtakım yorumlar yapılamaz, kuruntu söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu bili birikimine tutkun olduğu siteye git genişliğinde hastanın çözüm isteği, süresince bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar genişliğinde partner desteği ve de aynı çok şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle konuşma yapmak realist değildir okunuşu vajinismus iyileştirme yöntemi hastanın ihtiyacına nazaran belirlenir,

Bazı hastalarda sadece malumat kifayetli olurken;

Davranışsal iyileştirme uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu ana ata ile ilişkileri içeren dinamik denilen tedavi yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin kifayetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit birleşik terapi yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “Hakkında herşey vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar