The Ultimate Guide To vajinismus nedir

Kadın cinsel organı ağız kısmı bölgesindeki kas dokusunun istem kadın kasılması sonucu cinsel ilişkinin ağrılı ya da imkânsız tek şekle gelmesine tıpta vajinismus deniliyor. Vajinismusun ne olduğunu, belirtilerini ve sağaltım yöntemlerini heves eden vatandaşlar da vajinismus hakkında taharri yapıyor. Peki, Vajinismus nedir? Vajinismus belirtileri okunuşu tedavisi neler?

Cinsel ilişkiye girememe okunuşu korkma durumu olarak tanımlanan vajinismus rahatsızlığı toplumda ender okunuşu olsa rastlanabilen yalnız rahatsızlık. Oldukça zor, ağrılı cinsellik yaşama şeklinde kendisini gösteren bir cinsel sorun olarak vajinismus, çiftlerin cinsel yaşantısını olumsuz yönde etkileyen kritik bir kez rahatsızlıktır. İşte, kamu Sağlığı umumi Müdürlüğünün yayınladığı bilgiler ışığında vajinismus hakkında merak edilen soruların yanıtları...

Tanımı: Vajinismus hastalığı; ilişki sırasında karşı sevişmede hiç müşterek dert yaşamayan, ayrıca tat de saha kadınlarda eşeysel birleşme anı geldiğinde yaşadıkları istemsiz kasılmalar sonucunda penisin vajina içine girememesi yahut son kadar ağrılı, baskı şekilde girmesi ile karakterize bir eşeysel sorundur.

Şikayetleri: İstemsiz vajinal kasılmalar sonucunda cinsî birleşme penetrasyon evet hiç olamamakta veya uç mertebe ağrılı ve kederli birleşik şekilde gerçekleşebilmektedir. Bazen de vajinaya penisin sırf ekstrem tikel girebilmektedir. ayrıca bu şekilde çok nadir de olsa aylı kalan hastalar da olabilir.

Bulguları: Vajinismus hastalığında kişinin temas sırasında kendisini kasması kendisini tehlikeden korumak hakkında yaptığı refleksif ancak harekettir. öbür tek anlatım ile penisin vajinaya girme anında dinleyen kendisini istemsiz benzer şekilde refleks olarak kasmaktadır. Bu nedenle vajinismus hastalığı psikolojide müşterek “kaygı bozukluğu” yahut “cinsel ilişki fobisi” olarak da tanımlanmaktadır.

Tanısı yoluna Neler Yapılmalıdır:

Bir kişinin vajinismus hastalığı tanısı alabilmesi ayrılmış cinsel bağlantı sırasında ağrı olması koşul değildir. kimi hastalar penisin ucunun girmesine ruhsat verebilirken kimi hastalar o safhaya birlikte gelememektedir. tekrar buraya tiklayin bazen durumlarda vajinismus problemini yaşayan hastalar eşeysel ilişki sırasında kendilerini kastıklarının farkında dahi olamayabilirler. Vajinismus hastalığı yaşayan kadınlarda temas sırasındaki kasılmalar tamamen kişinin kontrolü dışındadır; yani “istemsiz” olarak gerçekleşmektedir. Bu nedenle vajinismus problemini yaşayan kadınların dayanıklı çoğu halen bakiredir.

Tedavisi uğruna Neler Yapılmalıdır:

Hastalıklar ve sağaltma yöntemleri umumi isimler altında toplansa dahi kişiye özel ayrımlılık gösterir okunuşu de kişiye spesiyal terapi verilir, ve okunuşu hastayı görmeden bazen yorumlar yapılamaz, fikir söylenemez. Aynı şekilde vajinismus tedavisinin başarısı da hekimin yetenek, tecrübe, okunuşu vukuf birikimine kapalı olduğu derecesinde hastanın çözüm isteği, içinde bulunduğu toplumsal ve kültürel koşullar miktarda döl eşi desteği okunuşu de birleşik fazla şeye bağlıdır.

Bu yüzden kesinlerle sohbet etmek realist değildir ve vajinismus sağaltım yöntemi hastanın ihtiyacına göre belirlenir,

Bazı hastalarda sadece bili yeterli olurken;

Davranışsal sağaltma uygulanır;

Çocukluk dönemi okunuşu ana ata ile ilişkileri içeren devimsel denilen sağaltma yöntemi uygulanır;

Hipnoz okunuşu telkin kifayetli olabilmektedir;

Bazı hastalarda ise muhtelit ancak sağaltım yöntemi uygulanır.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “The Ultimate Guide To vajinismus nedir”

Leave a Reply

Gravatar